Tak, Mogwai zagra na OFF FESTIVAL 2008!
2008.06.13

Mogwai to ścisła czołówka światowego rocka alternatywnego. Będzie jedną z największych gwiazd sierpniowego Off Festivalu 2008 w Mysłowicach! To dziś najbardziej znany zespół post-rockowy na świecie. Jego debiut „Young Team” z 1997 roku został obwołany jednym z najważniejszych albumów lat 90. Jedyny koncert w Polsce, promocja nowej płyty, która ukaże się jesienią – to wszystko w Mysłowicach, od 8 do 10 sierpnia na Off Festivalu.
Wiemy już, że na Off Festivalu zagrają także:

The Poise Rite - jeden z zaledwie kilku polskich zespołów, które zagrały na kultowym festiwalu Glastonbury i jedyny, o którym regularnie pisuje brytyjska prasa muzyczna. Właśnie pracuje nad nową płytą. Premierowe piosenki usłyszymy na Off Festivalu.

Karpaty Magiczne i The Band Of Endless Noise - wspólne koncerty tych dwóch zespołów przeszły do legendy polskiej muzyki alternatywnej. Grupy połączyły siły w roku 2002. Zagrały trasę charytatywną na rzecz tybetańskich dzieci i zrealizowały wspólnie dwie płyty. Od tego czasu nie grały razem. To będzie wydarzenie unikalne.

Kawałek Kulki - przed rokiem wydali debiutancki album, o którym recenzenci piszą „po prostu genialne piosenki”. Z połączenia rocka i piosenki poetyckiej powstał nowy, świeży głos na polskiej scenie alternatywnej.

Baaba - supergrupę polskiej alternatywy tworzą: Bartek Weber (Mitch & Mitch), Macio Moretti (Starzy Singers, Mitch & Mitch), basista Piotr Zabrodzki (m.in. Cinq G) i Tomek Duda (Saksofort). Uznane nazwiska gwarantują niezawodną formę koncertową. Grają mieszankę elektroniki, rocka i muzyki improwizowanej ze sporą dawką humoru. Świeże, bezkompromisowe dźwięki, które pozwalają ponownie uwierzyć w polską muzykę.

Na Off Festivalu 2008, od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się ponad 50 zespołów, zagrają m.in.: Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Menomena, Dat Politics, Kammerflimmer Kollektief, Modified Toy Orchestra, Homo Twist, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Motion Trio, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael '83, Muchy, Luc i Rahim, Shofar, Afro Kolektyw, Waglewski Fisz Emade, Polpo Motel, Plazmatikon, Jacaszek i Renton.


Ceny karnetów 2 dniowych (08-09.08):

od 09 maja - 19 czerwca: 65 zł
od 20 czerwca - 07 sierpnia: 75 zł
od 08 sierpnia - 09 sierpnia: 85 zł

Ceny biletów jednodniowych:
bilet jednodniowy można kupić tylko w dniach 08,09 sierpnia 2008 na terenie kąpieliska Słupna Park w cenie 45 zł.
Bilet na koncert specjalny IRON & WINE w kościele Ewangelickim w Mysłowicach:
30 zł - (bilety dostępne tylko w sieci sprzedaży ticketpro.pl) - liczba biletów ograniczona!

POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER