Kolejni artyści Off Festivalu 2008:Felix Kubin, Hey, Lao Che, Czesław Śpiewa i Bajzel!
2008.06.20

Felix Kubin to wunderkind i zarazem enfant terrible niemieckiej muzyki elektronicznej. Sam artysta określa swoją muzykę jako „psycho sci-fi pop”. Z uporem maniaka dekonstruuje przeboje pop, podrasowując je awangardą i nowofalowymi brzmieniami. Każdy, kto zetknął się z tym artystą totalnym w swych poszukiwaniach, marzy o kolejnym spotkaniu.

Hey to największa gwiazda polskiej muzyki rockowej lat 90. Zespół który sprzedał ponad milion płyt, a mimo to cieszy się nie tylko popularnością, ale prawdziwym kultem fanów. Wydarzeniem ubiegłego roku była koncertowa płyta Hey „MTV Unplugged” - już dniu premiery uzyskała status Złotej.

Lao Che nagrywał już płyty o straosłowiańskich gusłach i o Powstaniu Warszawskim, ale to ostatni album „Gospel” przyniósł im największy sukces komercyjny. Ten zespół to już dziś pierwsza liga polskiego rocka.

Czesław Śpiewa - niedawno ukazał się jego pierwszy album, "Debiut". W dwa dni kupiło  go trzy tysiące osób, a po miesiącu osiągnął status Złotej Płyty. Czesław Śpiewa to najlepszy polski debiutant ostatnich lat.


Bajzel przebojem wdarł się na rodzime sceny klubowe, zaopatrzony jedynie w gitarę, głos  i maszynerię do tworzenia podkładów perkusyjnych i loopów. Jego solowe koncerty to prawdziwy   „one man show” - w skali naszego kraju jedyne w swoim rodzaju.

Na Off Festivalu 2008, od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się ponad 50 zespołów, zagrają m.in.: Mogwai, Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Menomena, Dat Politics, Kammerflimmer Kollektief, Modified Toy Orchestra, Homo Twist, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Motion Trio, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael '83, Muchy, Luc i Rahim, Shofar, Afro Kolektyw, Waglewski Fisz Emade, Polpo Motel, Plazmatikon, Jacaszek,  The Poise Rite, Baaba, Karpaty Magiczne i The Band Of Endless Noise, Kawałek Kulki oraz Renton.

POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER