Wilhelm Sasnal maluje Mysłowice - tylko na Off Festivalu!
2008.07.18

Już 7 sierpnia zacznie się Something Must Break, międzynarodowa wystawa umiejscowiona w przestrzeni miejskiej Mysłowic. Kuratorem wystawy jest Sebastian Cichocki, wcześniej m.in. kurator Polskiego Pawilonu 52. Biennale Sztuki w Wenecji. Tytuł i motto wystawy zaczerpnięto z piosenki Joy Division.

Projekt Something Must Break skupia się na doświadczeniu intencjonalnego słuchania oraz nieświadomego, przypadkowego słyszenia. Istotnym tłem wystawy jest więc naturalna „ścieżka dźwiękowa” miasta, na kilka dni wzbogacona o ingerencje, zakłócenia, muzyczne pułapki. Wystawa zostanie rozrzucona po mieście – w opuszczonych mieszkaniach i sklepie RTV w okolicach Rynku, na podwórzach, w magazynie przy ulicy Portowej, Miejskim Centrum Kultury oraz Przewiązce – jednym z architektonicznych symboli miasta. To właśnie tam ulokowało się Radio Simulator (platforma artystyczna zainicjowana w 2006 roku przez artystów i dziennikarzy muzycznych z Niemiec oraz Polski) prowadzona przez Adama Witkowskiego i Jacka Skolimowskiego. Internetowa stacja radiowa wykorzystana jest jako pełnoprawna przestrzeń ekspozycyjna. Projekt Something Must Break stanowi dodatkową warstwę, tymczasowo nadpisaną na dźwiękowy pejzaż miasta.

Wystawa zakończy się 11 sierpnia, ale kilka jej elementów zostanie w Mysłowicach na stałe. Wiemy już, że Wilhelm Sasnal, jeden z najsłynniejszych współczesnych polskich malarzy, wykona  wielkoformatowy mural na kamienicy w centrum miasta. Pojawią znakomici artyści: Johanna Billing, Erik Bünger, The Complainer & The Complainers & Bartek Kujawski/8 rolek, Hubert Czerepok & Paweł Kulczyński, Leif Elggren, Erla S. Haraldsdottir , Łukasz Jastrubczak, Paweł Książek, Jerzy Lewczyński, Anna Molska, Anna Ostoya, Anne-Julie Raccoursier, Eran Sachs, Wilhelm Sasnal, Anna Witkowska & Adam Witkowski, Anna Zaradny, Artur Żmijewski + Radio Simulator (feat. Adam Witkowski & Jacek Skolimowski).

Off Festival to nie tylko muzyka. Jak zwykle częścią festiwalu będą Międzynarodowe Targi Wolontariatu. To już trzecia edycja targów. Odbędą się m.in. akcje wystawienniczo-promocyjne i warsztaty, Arena Aktywnościi Żywa Biblioteka. Swój udział już potwierdzili: Artur Rojek, Beata Pawlikowska, prof. Jerzy Buzek, dr Andrzej Wojcieszek.

Na Off Festivalu 2008, od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się 50 zespołów, zagrają m.in.: Mogwai, Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Menomena, Dat Politics, Kammerflimmer Kollektief, Modified Toy Orchestra, Felix Kubin, Homo Twist, Hey, Lao Che, Czesław Śpiewa, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer  z projektem Lutosphere, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael '83, Muchy, L.u.c i Rahim, Shofar, Afro Kolektyw, Waglewski Fisz Emade, Polpo Motel, Plazmatikon, Jacaszek, The Poise Rite, Baaba, Karpaty Magiczne i The Band Of Endless Noise, Kawałek Kulki, Bajzel, Pchełki  oraz Renton.

Ceny karnetów 2 dniowych (08-09.08):

  • od 20 czerwca - 07 sierpnia: 75 zł
  • od 08 sierpnia - 09 sierpnia: 85 zł

Karnety dostępne w sieciach sprzedaży: Ticketpro.pl, Ticketportal.pl, Eventim.pl, Bileteria.pl

Ceny biletów jednodniowych:

  • bilet jednodniowy można kupić tylko w dniach 08,09 sierpnia 2008 na terenie kąpieliska Słupna Park w cenie 45 zł
  • bilet na koncert specjalny IRON & WINE (jedyny podczas festiwalu), w dniu 10 sierpnia w kościele Ewangelickim w Mysłowicach w cenie 30 zł - (bilety dostępne tylko w sieci sprzedaży ticketpro.pl).
POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER