Of Montreal

Jeden z najciekawszych amerykańskich zespołów indie-popowych powstał w Athens, akademickim mieście, z którego wywodzi się m.in. grupa R.E.M. Mózgiem i duszą grupy od początku jest wokalista i multiinstrumentalista Kevin Barnes.

Pierwszą płytę „Cherry Peel” grupa wydała w 1997 roku. Od tego czasu nagrała 10 albumów. W genialnym stylu łączy na nich indie-pop z psychodelią, new wave, kraut-rockiem, funkiem, afro-beatem, reggae i elektroniką. Techno-popowy miks swojej muzyki dopełnia scenicznym image'm, godnym legendarnych gwiazd glam-rocka.

Różnorodność, przepych melodii i brzmień sprawiają, że recenzenci porównują płyty grupy do największych dzieł zarówno The Beatles, jak Queen i Blur. „Łączy melodyjne ciosy z zabójczymi tonami w stylu Briana Wilsona” - pisał o of Montreal New Musical Express. „Brzmi jak klasyczny album The Kinks zagrany na nowo przez bandę sprytnych indie-dzieciaków” - twierdzi Rolling Stone. „Tego zespołu nie da się już ignorować” - prorokuje Pitchfork, a Junkmedia dodaje: „To już instytucja w świecie indie-rocka”.

Wydana przed rokiem płyta „Hissing Fauna, Are You the Destroyer?” znalazła się na piątym miejscu w podsumowaniu rocznym pitchforkmedia.com - jednego z najbardziej opiniotwórczych magazynów internetowych na świecie (of Montreal uplasował się tuż za „In Rainbows”, a przed ostatnią płytą Animal Collective).

Świat poznał się już na of Montreal, teraz czas na Polskę! Zespół promuje tegoroczny album „Skeletal Lamping".

Of Montreal
www >myspace >
POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER