Dat Politics

Francuski Dat Politics to jeden z najbardziej emocjonujących zespołów electro na naszej planecie. „Absolutnie cudowny” – napisał o nim amerykański Pitchfork, a brytyjski Wire dodał „Totalna rewelacja”.

Dat Politics to kolejne świadectwo na to, że Francja ma do powiedzenia muzycznie naprawdę sporo.


W ostatnich latach Francuzi dokonali niewątpliwie prawdziwej rewolucji na rynku popowej muzyki elektronicznej. Wystarczy wspomnieć takich artystów jak Air, Daft Punk, Cassius, Kid Loco, Bob Sinclar, Dimitri From Paris, Laurent Garnier, St Germain... Dat Politics to jednak absolutnie nowa jakość w nowoczesnej elektronice.

Francuskie trio laptopowe z absurdalnym poczuciem humoru miesza pop, elektro, eksperyment, R&B i punk. Dat Politics jest żywym przykładem na to, że muzyka eksperymentalna może być popularna, a nawet taneczna. Dat Politics nie wchodzą przy tym w żadne istniejące konwencje. Oni budują własną konwencję, nie tylko w studio, ale także na setkach koncertów na całym świecie. Z jednej strony słyszymy collage dźwiękowy poskładany z elementów japońskiego noize, niemieckiego minimalu i industrialnych dźwięków w technice cut’n’paste, z drugiej zupełnie rozbrajają nas towarzyszące tłu dziecięce melodie i zaśpiewy. Na ich muzykę ukuto nazwę „laptop-pop".

Twórczość Dat Politics charakteryzuje się dużą dozą humoru i groteski. Ich muzyki nie da się zaszufladkować. Ten francuski zespół działa na scenie elektro już od 1999 roku i współpracował z wieloma wyśmienitymi wytwórniami: od A-Musik poprzez Mille Plateaux, Skipp i Tigerbeat 6, po Chicks On Speed Records. Ostatni jak dotąd album zespołu to ubiegłoroczny „Are oui Phony?”.

- Ich nagrania to szalony kolaż dziecięcych rymowanek, dzikich wrzasków, kreskówkowych melodii i dadaistycznych dźwięków, przemielony przez sito laptopowej elektroniki: cherlawy techno-bit, country`owe banjo, koślawy hip - hop, zdziecinniały funk, archetypowy punk i zidiociały pop. Jeśli ktoś lubi taką dźwiękową groteskę - będzie zachwycony – pisała Gazeta o płycie „Go Pets Go”.

- „Plugs Plus" jest produkcją powalającą. Jest to muzyka ze wszechmiar nowoczesna. Dat Politics to prawdziwy dynamit elektroniczny, który rozsadza postmodernistyczny umysł współczesnego homo sapiens. Muzyka jest pełna trzasków, zgrzytów, pisków i połamanych bitów. Jednocześnie jest przebojowa i nadaje się do tańca. Zdecydowana rekomendacja dla wszystkich fanów nowoczesnej muzyki elektronicznej - pisał apop.pl.

Koncert Dat Politics połączy fanów elektroniki i punk-rocka. To trzeba zobaczyć!

this way
www >myspace >
POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER