Debiutanci - Phantom Taxi Ride

Zalożony we wrześniu 2005 roku Phantom Taxi Ride łaczy melodyjna mieszankę mocnych gitarowych dźwieków i wpadających w ucho analogów. PTR jest pomysłem 26 letniego autora piosenek Krzysztofa Rycharda, od wielu lat aktywnego uczestnika warszawskiej sceny muzycznej.
      
 Styl Phantom Taxi Ride można określić jako gitarowo-elektroniczny-powerpop. Do swoich głównych inspiracji zespół zalicza takie grupy jak Blur, Radiohead, Pavement, Stereolab, czy Flaming Lips.  W warstwie lirycznej dominują „storytellingi”  i społeczny komentarz; historie relacji damsko  -męskich, mroki życia w mieście i krytyczne spojrzenie na nasza rzeczywistość .

Debiut fonograficzny grupy miał miejsce w marcu 2007 roku, kiedy to numer „Leave You Alone „ ,nakładem Polskiego Radia ukazał się na składance  „Piotr Stelmach prezentuje Offensywa 1”, prezentującej najciekawsze gitarowe i elektroniczne młode zespoły. W sierpniu 2007 ukazała się druga część składanki „Offensywa 2”, na którą zespół  został zaproszony z piosenką „Devil Taxi Ride”.   Ten sam numer pojawił się również na specjalnej urodzinowej kompilacji podsumowującej 2 lata działalności warszawskiego klubu Saturator. Podczas tegorocznego Off Festiwalu , 8 sierpnia planowana jest premiera składanki  „Offsesje” , na której znajdzie się premierowe nagranie PTR zatytułowane „Love Drip”, nagrane na specjalnym występie w radiowej Trójce.

 Wszyscy czlonkowie zespołu, pomimo młodego wieku mają już pewne doświadczenie - Krzysztof Rychard ( wokal, gitara, klawisze - grał koncerty/współpracował z takimi zespołami i artystami  jak T.Love,  Dizkret & the Headnods, Tworzywo Sztuczne/Fisz, Grammatik/Eldo,), Darek Gosk ( perkusja, akai mpc, perkusjonalia -Muzyka Końca Lata, elektroniczny projekt Gasoline) oraz Paweł „Czipis” Grudniak (bas -Wilsonsquare). Skład koncertowy zespołu uzupełnia Bartek Rzeczycki ,  odpowiedzialny za klawisze , warstwe elektroniczną i chórki ( również Wilsonsquare i inne projekty).

Na przestrzeni dwóch lat działalności zespół zagrał ponad 50 koncertów w kraju i za granicą (m.in. świetnie przyjęte koncerty w Belgii, Holandii, Luksemburgu i na festiwalu Planas A na Litwie.) Ważnym punktem w działalności zespołu  były również występy transmitowane na żywo przez Program 3 Polskiego Radia. Muzycy maja na koncie koncerty z takimi gwiazdami krajowej sceny alternatywnej jak Pogodno , T.Love czy Komety. Utwory PTR wielokrotnie pojawiały się w znanych audycjach takich rozgłośni radiowych jak Program 3 Polskiego Radia,  Radio Bis,  Radio Jazz, czy Roxy FM . Aktualnie PTR jest w trakcie  nagrywania swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego roboczo „Politics Of Haunted Attics”.

W październiku 2007 Phantom Taxi Ride zdobyło Grand Prix na festiwalu Rock In Minsk Fest, gdzie jury w składzie Olaf Deriglasoff, Marek Wiernik, Wojciech Rodek i Jakub Bakuła jednogłośnie przyznało im I miejsce.

myspace >
POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER