Debiutanci - Rotofobia


Możesz się na nich obrazić, możesz za nimi szaleć. Rotofobia zdążyła wyrobić sobie opinię zespołu, który się kocha albo nienawidzi.            

Dla Sebastiana B, hipnotyzującego, charyzmatycznego lidera zespołu rockandroll to nie tylko muzyka, to sposób na życie i wyrażenie samego siebie w każdej chwili, na scenie i poza nią. Ascetyczny skład Rotofobii uzupełniają Szymon (bas, klawisz) i Arkus (perkusja) znany z grup Komety i Partia. Współtwórcy warszawskiej sceny Indie, inicjatorzy niekonwencjonalnych występów i guerilla gigów, mają na koncie dwukrotny występ na festiwalu Heineken Open’er Festival w (2005 i 2008 roku), obecność na płytach wydawanych przez trzeci program polskiego radia („Offensywa 3“, „Offsesje 1“),  dużą ilość koncertów na terenie całej polski, w tym występy w radiu (m.in. Trójce, Roxy Fm) i telewizji (Mtv, Tvp1, Tvp2). Muzycy są też laureatami nagrody „Miazgi 2007“ magazynu Pulp.

Występy zespołu to mieszanka ściany brudnych przestrzennych gitar, przesterowanego basu, elektroniki, i niezwykłej energii wynikającej z różnic między muzykami które tworzą charakter zespołu.

 

www >myspace >
POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER