Renton
Nie tak dawno temu radosny gitarowy utwór warszawskiej grupy Renton, „Hey girl", przez kilka miesięcy towarzyszył kampanii reklamowej jednego z operatorów sieci komórkowej. Na Off Festivalu zespół zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty: rewelacyjnie świeżą mieszankę college rocka, post punka i indie popu.

- Płyta „Take-off" to 13 melodyjnych piosenek z motoryczną sekcją rytmiczną, jazgotliwą gitarą, mocnym wokalem o charakterystycznej barwie i energetycznym, surowym brzmieniem. Renton odważnie bawi się muzycznymi klimatami, pozostając stylistycznie w konwencji bezpretensjonalnego gitarowego grania, zakorzenionego w tradycji popowej piosenki spod znaku The Beatles. Cytrynowy kolor okładki – energetyczny i ożywczy – doskonale oddaje charakter tej płyty – czytamy na stronie radiowej „Trójki”. Nagrania warszawskiej grupy były wielokrotnie prezentowane m.in. w programie „Offensywa”. Zespół dał też koncert w studiu Agnieszki Osieckiej w ramach tej audycji. Utwór „Hey girl” trafił na składankę „Offensywa” wydaną przez radiową Trójkę.

- Wreszcie polski zespół, który uważał na geografii. Chłopaki wiedzą, że nowożytny świat nie kończy się na Wyspach Brytyjskich, a Ocean Atlantycki nie wpada do piekła. Serce roście patrząc na tę cukierkową ("reklamową" chciałoby się rzec) melodię, sprawnie pożenioną z punkową motoryką w guście amerykańskiego niezalu. Jakże miło posłuchać współobywateli, którzy porzucili niebezpieczne wycieczki w kierunku jakiejś tam bliżej nieokreślonej "alternatywy", rozsądnie lokując się w niszy gitarowej rozrywki dla każdego. A, że Ameryki nie odkryli? No cóż, przynajmniej wiedzą gdzie leży, to już coś – czytamy na www.porcys.com.

Renton to minimum instrumentów i maximum energii. Niegrzeczne gitary i melodyjne wokale. Surowe punkowe brzmienie i bujający groove. Granie za mało alternatywne na pop, ale zbyt popowe na alternatywę. Nowa rewelacja polskiej muzyki gitarowej już w sierpniu na Off Festivalu!

myspace >
POWRÓT
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER