2008.11.26
nominacja do nagrody „Nocne Marki"

Fundacja Independent otrzymała nominację do nagrody „Nocne Marki", przyznawanej w plebiscycie magazynu Aktivist za wybitne osiągnięcia w branży kulturalnej i rozrywkowej w mijającym roku.

Co miesiąc redakcja i czytelnicy typowali najbardziej udane imprezy, koncerty, festiwale, wystawy, spektakle oraz akcje społeczne, które odbywały się w Polsce od listopada 2007 do września 2008.

Na podstawie comiesięcznych nominacji pod koniec roku wyłoniły się najważniejsze wydarzenia sezonu, a zarazem nominacje do nagrody "Nocne Marki" w kategoriach: klub, zespół, agencja/organizator, teatr, galeria i aktivista roku.

Po rewelacyjnej trzeciej edycji OFF Festival zdobył w sierpniu nominację w kategorii "najlepszy festiwal", dzięki czemu jego organizatorzy pretendują dziś do tytułu Najlepszej Agencji Promocyjnej Roku!

Młoda stażem Fundacja Independent konkuruje tym samym z najbardziej doświadczonymi w organizacji największych imprez, koncertów i festiwali agencjami w kraju (www.aktivist.pl/nocnemarki).

Zwycięzców poznamy w grudniu. Tymczasem przypominamy o nowym, tym razem klubowym polu aktywności dla wszystkich fanów najlepszej muzycznej alternatywy.

Już 18 grudnia w Katowicach pierwsza edycja OFF Club i jedyny w Polsce koncert DEERHOOF!

Bilety na OFF Club można kupić w przedsprzedaży w cenie 35 zł. W dniu koncertu będą o 5 zł droższe. Bilety można nabyć w sieci Ticketpro.pl

 
2008.09.20
Media o festiwalu

Gazeta Wyborcza:

Wystarczyły dwa lata, żeby mysłowicki Off Festival stal się jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. Na każdej z poprzednich edycji zagrało ok. 40 zespołów, których razem słuchało ponad 20 rys. fanów z Polski i Europy.


Życie Warszawy:

Nie możemy szczycić się artystami, którzy podbijają światowe listy przebojów. Jednak - jak dowiodła trzecia edycja mysłowickiego Off Festivalu - na polu muzyki alternatywnej nie mamy się czego wstydzić.


Onet.pl

Tegoroczna edycja Off Festivalu udowodniła, że organizowana w Mysłowicach impreza jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.
Do tego z roku na rok coraz ciekawszym.


Teraz Rock:

Off festival może być uznany za fenomen. 5 scen, 50 artystów polskich i zagranicznych, 11 tysięcy słuchaczy. Te liczby mówią same za siebie.


 
2008.08.25
Galeria zdjęć Off Festival

Zobacz galerię zdjęć Jacka Poremby,

 
2008.08.11
Koncert Iron & Wine zakończył Off Festival 2008

Koncert Iron & Wine zakończył Off Festival 2008. Dzięki współpracy z portalem Onet.pl możecie zobaczyć zdjęcia umieszczone w specjalnym serwisie muzyka.onet.pl/

 
2008.08.11
Zakończył się Off Festival 2008!
Zakończył się Off Festival 2008!

Z roku na rok mysłowicki Off Festival jest coraz lepszy, tak pod względem organizacyjnym, jak artystycznym. Przyjeżdża też na niego coraz więcej ludzi. W ten weekend w Mysłowicach przy dźwiękach muzyki alternatywnej bawiło się ponad 11 tysięcy osób!

Tak o Off Festivalu 2008 pisze Gazeta Wyborcza: Off Festival – z roku na rok coraz lepiej

Z roku na rok mysłowicki Off Festival jest coraz lepszy, tak pod względem organizacyjnym, jak artystycznym. Przyjeżdża też na niego coraz więcej ludzi. W ten weekend w Mysłowicach przy dźwiękach muzyki alternatywnej bawiło się ponad 11 tysięcy osób

Jedni przyjechali dla konkretnych zespołów, inni dla festiwalowej atmosfery, jeszcze inni zaufali osobie dyrektora artystycznego imprezy, Artura Rojka, lidera Myslovitz. - Nawet jeśli nie znamy wszystkich zespołów, to wiemy, że się nie zawiedziemy. Rojek nie zrobi ściemy – mówili.

W tym roku na Off Festivalu było aż pięć scen, zagrało na nich 50 zespołów. Ale koncerty rozplanowano tak, żeby nikt nikomu nie przeszkadzał. Nie dało się oczywiście wysłuchać wszystkich od początku do końca. Ale można było być na każdym choć przez kilka piosenek. Wybór nie był łatwy, bo muzyka na Off Festivalu jest nie tylko bardzo różna, ale też bardzo dobra. A niemal wszystkie z zagranicznych zespołów grały w naszym kraju po raz pierwszy.

  WIĘCEJ >
ZOBACZ P0ZOSTAŁE NEWSY
Zapoznałem(łam) się z polityką prywatności
MEDIA
SOMETHING
MUST
BREAK
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER