2008.06.20
Kolejni artyści Off Festivalu 2008:Felix Kubin, Hey, Lao Che, Czesław Śpiewa i Bajzel!

Felix Kubin to wunderkind i zarazem enfant terrible niemieckiej muzyki elektronicznej. Sam artysta określa swoją muzykę jako „psycho sci-fi pop”. Z uporem maniaka dekonstruuje przeboje pop, podrasowując je awangardą i nowofalowymi brzmieniami. Każdy, kto zetknął się z tym artystą totalnym w swych poszukiwaniach, marzy o kolejnym spotkaniu.

Hey to największa gwiazda polskiej muzyki rockowej lat 90. Zespół który sprzedał ponad milion płyt, a mimo to cieszy się nie tylko popularnością, ale prawdziwym kultem fanów. Wydarzeniem ubiegłego roku była koncertowa płyta Hey „MTV Unplugged” - już dniu premiery uzyskała status Złotej.

Lao Che nagrywał już płyty o straosłowiańskich gusłach i o Powstaniu Warszawskim, ale to ostatni album „Gospel” przyniósł im największy sukces komercyjny. Ten zespół to już dziś pierwsza liga polskiego rocka.

Czesław Śpiewa - niedawno ukazał się jego pierwszy album, "Debiut". W dwa dni kupiło go trzy tysiące osób, a po miesiącu osiągnął status Złotej Płyty. Czesław Śpiewa to najlepszy polski debiutant ostatnich lat.


Bajzel przebojem wdarł się na rodzime sceny klubowe, zaopatrzony jedynie w gitarę, głos   i maszynerię do tworzenia podkładów perkusyjnych i loopów. Jego solowe koncerty to prawdziwy   „one man show” - w skali naszego kraju jedyne w swoim rodzaju.

  WIĘCEJ >
2008.06.18
Motion Trio nie zagra na OFF FESTIVAL 2008
Z przykrością informujemy, że zespół Motion Trio odwołał swój występ w Mysłowicach na OFF FESTIVAL 2008.
 
2008.06.13
Tak, Mogwai zagra na OFF FESTIVAL 2008!

Mogwai to ścisła czołówka światowego rocka alternatywnego. Będzie jedną z największych gwiazd sierpniowego Off Festivalu 2008 w Mysłowicach! To dziś najbardziej znany zespół post-rockowy na świecie. Jego debiut „Young Team” z 1997 roku został obwołany jednym z najważniejszych albumów lat 90. Jedyny koncert w Polsce, promocja nowej płyty, która ukaże się jesienią – to wszystko w Mysłowicach, od 8 do 10 sierpnia na Off Festivalu.
Wiemy już, że na Off Festivalu zagrają także:

The Poise Rite - jeden z zaledwie kilku polskich zespołów, które zagrały na kultowym festiwalu Glastonbury i jedyny, o którym regularnie pisuje brytyjska prasa muzyczna. Właśnie pracuje nad nową płytą. Premierowe piosenki usłyszymy na Off Festivalu.

Karpaty Magiczne i The Band Of Endless Noise - wspólne koncerty tych dwóch zespołów przeszły do legendy polskiej muzyki alternatywnej. Grupy połączyły siły w roku 2002. Zagrały trasę charytatywną na rzecz tybetańskich dzieci i zrealizowały wspólnie dwie płyty. Od tego czasu nie grały razem. To będzie wydarzenie unikalne.

Kawałek Kulki - przed rokiem wydali debiutancki album, o którym recenzenci piszą „po prostu genialne piosenki”. Z połączenia rocka i piosenki poetyckiej powstał nowy, świeży głos na polskiej scenie alternatywnej.

Baaba - supergrupę polskiej alternatywy tworzą: Bartek Weber (Mitch & Mitch), Macio Moretti (Starzy Singers, Mitch & Mitch), basista Piotr Zabrodzki (m.in. Cinq G) i Tomek Duda (Saksofort). Uznane nazwiska gwarantują niezawodną formę koncertową. Grają mieszankę elektroniki, rocka i muzyki improwizowanej ze sporą dawką humoru. Świeże, bezkompromisowe dźwięki, które pozwalają ponownie uwierzyć w polską muzykę.

Na Off Festivalu 2008, od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się ponad 50 zespołów, zagrają m.in.: Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Menomena, Dat Politics, Kammerflimmer Kollektief, Modified Toy Orchestra, Homo Twist, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Motion Trio, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael '83, Muchy, Luc i Rahim, Shofar, Afro Kolektyw, Waglewski Fisz Emade, Polpo Motel, Plazmatikon, Jacaszek i Renton.

  WIĘCEJ >
2008.06.06
Ujawniamy kolejnych wykonawców, którzy w sierpniu zagrają na Off Festivalu 2008!

Kammerflimmer Kollektief to niemiecka gwiazda europejskiej awangardy, która łączy muzykę"graną" i "programowaną", instrumentarium akustyczne i elektroniczne, kulturę wysoką i uliczną. Kreuje klimat tajemniczy i baśniowy.

Brytyjska Modified Toy Orchestra gra muzykę elektroniczną, ale nie używa midi, sampli, laptopów czy syntezatorów... Tak naprawdę nie używa żadnych konwencjonalnych instrumentów - tylko zmodyfikowane zabawki.


Polscy artyści to:


Polpo Motel - połączenie klasycznego śpiewu z awangardową elektroniką to nowy, oryginalny sposób na muzykę warszawskiego duetu.

Plazmatikon - gra na oryginalnych beat maszynach enerdowskiej Vermony oraz klawiszach
legendarnej radzieckiej Elektroniki i polskiej Unitry.

Jacaszek - na genialnej trzeciej płycie „Treny” sięga jednak po brzmienia harfy, fortepianu, orkiestry smyczkowej i na ich bazie odkrywa rejony współczesnej muzyki poważnej.

 

  WIĘCEJ >
2008.05.30
Menomena, Kling Klang, L.u.c & Rahim, Afro Kolektyw i Shofar, to kolejni artyści, którzy wystąpią na Off Festivalu 2008!

Menomena to jedna z najciekawszych grup na amerykańskiej scenie indie – krytycy mówią o niej, że brzmi jak nikt inny, a opiniotwórczy Pitchfork obie jej płyty umieścił w sekcji „Best New Music”. Liverpoolscy Kling Klang nazwę wzięli od grupy Kraftwerk: grają współczesny krautrock, porównywany zarówno do Can, jak do Death In Vegas. Oba zespoły zagrają w Polsce po raz pierwszy!.

Będą też artyści z Polski. L.U.C. i Rahim to duet pierwszoligowych polskich raperów w konceptualnym projekcie – proteście wobec degradacji ekologicznej Ziemi. Na żywo L.U.C. i Rahim tworzą nową jakość koncertową na krajowej scenie hip-hopowej.

Afro Kolektyw gra hip-hop na instrumentach i jak żaden zespół w Polsce łączy go z jazzem i funkiem. A Shofar to Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska i Macio Moretti - trzy wybitne osobowości europejskiej muzyki improwizowanej w projekcie łączącym muzykę żydowską i free-jazz

  WIĘCEJ >
Strona 4/10 <<< [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10>>>
Zapoznałem(łam) się z polityką prywatności
MEDIA
SOMETHING
MUST
BREAK
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER