2008.07.28
Koncert Iron & Wine wyprzedany!
Informujemy, że koncert zespołu Iron & Wine, który odbędzie sie w ramach OFF FESTIVALU został wyprzedany. Przypominamy, że koncert rozpocznie sie w niedzielę, 10 sierpnia, w Mysłowickim kościele Ewangelickim o godz. 20.00. Zapraszamy od 19.00.
 
2008.07.25
Warsztaty i panele dyskusyjne na Off Festivalu 2008.

„Nasza muzyka, nasza sprawa” to warsztaty, które mają połączyć kilka wątków dyskusji o zmieniającym się rynku muzycznym. Internet staje się główną przestrzenią dystrybucji muzyki. Wokół tego zjawiska narasta wiele innych. Dyskusja o prawach autorskich, cenach nagrań, tworzeniu muzyki za pomocą ogólnodostępnego oprogramowania nabiera tempa.

- Zapraszamy uczestników Off Festivalu. Czekamy na artystów, osoby działające w szeroko rozumianej branży muzycznej i wszystkich zainteresowanych tematem fanów muzyki. Zapraszamy też dziennikarzy, ponieważ będziemy rozmawiać też o kondycji i perspektywach dziennikarstwa muzycznego. Czym ono jest w dobie intensywnego rozwoju blogosfery i innych mediów sieciowych? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie – mówią organizatorzy.

Warsztaty będą podzielone na dwie części, każda potrwa półtorej godziny. Pierwsza skupi się na dzisiejszej kondycji prawa autorskiego w Polsce (pojawią się: medioznawca Mirosław Filiciak i socjolog nowych mediów Alek Tarkowski oraz Krzysztof Franek - pomysłodawca serwisu muzycznego MegaTotal.pl). Druga część poświęcona będzie dziennikarstwu muzycznemu i sposobach przedstawiania muzyki w mediach – udział zapowiedzieli: Leszek Możdżer, Artur Rojek, dziennikarz Piotr Kowalczyk i Jarosław Szubrycht (Content Manager MySpace Polska).

  WIĘCEJ >
2008.07.18
Wilhelm Sasnal maluje Mysłowice - tylko na Off Festivalu!

Już 7 sierpnia zacznie się Something Must Break, międzynarodowa wystawa umiejscowiona w przestrzeni miejskiej Mysłowic. Kuratorem wystawy jest Sebastian Cichocki, wcześniej m.in. kurator Polskiego Pawilonu 52. Biennale Sztuki w Wenecji. Tytuł i motto wystawy zaczerpnięto z piosenki Joy Division.

Projekt Something Must Break skupia się na doświadczeniu intencjonalnego słuchania oraz nieświadomego, przypadkowego słyszenia. Istotnym tłem wystawy jest więc naturalna „ścieżka dźwiękowa” miasta, na kilka dni wzbogacona o ingerencje, zakłócenia, muzyczne pułapki. Wystawa zostanie rozrzucona po mieście – w opuszczonych mieszkaniach i sklepie RTV w okolicach Rynku, na podwórzach, w magazynie przy ulicy Portowej, Miejskim Centrum Kultury oraz Przewiązce – jednym z architektonicznych symboli miasta. To właśnie tam ulokowało się Radio Simulator (platforma artystyczna zainicjowana w 2006 roku przez artystów i dziennikarzy muzycznych z Niemiec oraz Polski) prowadzona przez Adama Witkowskiego i Jacka Skolimowskiego. Internetowa stacja radiowa wykorzystana jest jako pełnoprawna przestrzeń ekspozycyjna. Projekt Something Must Break stanowi dodatkową warstwę, tymczasowo nadpisaną na dźwiękowy pejzaż miasta.

  WIĘCEJ >
2008.07.11
Ogłaszamy Line Up Festiwalu!

Na stronie internetowej Off Festivalu, najlepszego w Polsce festiwalu muzyki alternatywnej, można znaleźć już szczegółowy line up. Z niego dowiemy się, kto, kiedy i na której scenie zagra podczas Off Festivalu 2008.

Festival to nie tylko muzyka. Jak zwykle częścią festiwalu będą Międzynarodowe Targi Wolontariatu, które odbędą się pierwszego i drugiego dnia festiwalu. Celem targów jest umożliwienie organizacjom pozarządowym z całego świata zaprezentowania swojej działalności ludziom, którzy na co dzień nie mają z nimi kontaktu.

  WIĘCEJ >
2008.06.27
Kolejne gwiazdy Off Festivalu to nowozelandzki So So Modern oraz kultowi elektronicy z Niemiec: Klangwart i Reuber. Zagrają też Polscy artyści: Karol Schwarz All Stars oraz Transkapela.

 

So So Modern to elektro-punkowy kwartet z Nowej Zelandii, wschodząca gwiazda nowej muzyki. Tylko na Off Festivalu zobaczycie ich w przededniu wielkiej sławy!

Reuber to członek duetu Klangwart, od lat nagrywa jednak solowe płyty. Recenzenci i fani zgodnie mówią o jego muzyce: to kosmos!

Klangwart to kultowy duet niemieckich elektroników. Pierwszą od ośmiu lat płytę promować będzie właśnie na Off Festivalu 2008

Karol Schwarz All Stars nagrał jedną z najlepszych polskich płyt roku 2007. Fani Velvet Underground, Sonic Youth i Spacemen 3 będą zachwyceni.


Transkapela gra muzykę źródłową. - Inspiruje nas muzyka wędrownych kapel żydowskich. Muzyka wiejska i muzyka małych miasteczek – mówią muzycy Transkapeli.

  WIĘCEJ >
Strona 3/10 <<< [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10>>>
Zapoznałem(łam) się z polityką prywatności
MEDIA
SOMETHING
MUST
BREAK
 
Copyright © 2006-2008 by Fundacja Independent
THESIGN: THE COMPLAINER